خانه 5 دکوراسیون اداری 5 دکوراسیون اتاق کنفرانس 5 اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس
اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

دکوراسیون اتاق کنفرانس در هر شرکتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که جلسات و سمینارها در این مکان برگزار می گردند و این مکان معمولا محل تجمع افراد مهم می باشد.

نکاتی برای دست یافتن به اتاق کنفرانس ایده آل:

شیوه چیدمان اتاق کنفرانس

اندازه اتاق کنفرانس مهمترین عامل تعیین کننده طرح اتاق است. نوع چیدمان اتاق های کنفرانس به وسعت فضایی آن بستگی دارد. میز اتاق کنفرانس معمولاً در وسط قرار می‌گیرد، به طوری که در اطراف آن فضای کافی برای رفت و آمد افراد و جابجایی صندلی‌ها وجود داشته باشد. با این حال، اصولاً صندلیهای اتاق کنفرانس باید به گونه ای چیده شوند که در مقابل جایگاه مخصوص یا سخنران قرار گیرند.
برای یک اتاق کنفرانس با ظرفیت بالا، بهتر است از میز میان تهی استفاده گردد تا امکان ارتباط راحت بین افراد و همچنین پذیرایی فراهم شود.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کنفرانس

دکوراسیون اتاق کنفرانس

چیدمان های مناسب دیگر جهت مبلمان اتاق کنفرانس، میز های U شکل و گرد می باشد.

تجهیزات اتاق کنفرانس

قبل از چیدمان یک اتاق کنفرانس لازم است نوع تجهیزاتی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند تعیین گردد. اگر از سیستمهای صوتی و تصویری استفاده می شود، باید بهترین محل برای نصب این سیستم ها بررسی و تعیین گردد و همچنین مواردی چون تعیین فاصله افراد از صفحه نمایش مورد نظر قرار گرفته شوند.
از جمله تجهیزات ضروری در اتاق های کنفرانس: صفحه نمایش و ویدئو پروژكتور، میكروفن و بلند‌گو، تجهیزات اتصال به اینترنت Wi-Fi، دوربین وب و … می باشند.

رنگ مناسب اتاق کنفرانس

رنگ سبز تسکین‌دهنده و هماهنگ‌ کننده است و خاکستری الهام‌بخش نبوده و خلاقیت‌ها را مهار می‌کند. از آن‌جا که کاغذ دیواری‌ها بسیار جلب توجه می کنند و حواس را پرت می‌کنند، بهتر است فقط آن را به یک دیوار اختصاص دهید.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کنفرانس با رنگ قهوه ای

دکوراسیون و چیدمان اتاق کنفرانس

اگر تصمیم دارید دفترتان به صورت کلاسیک چیدمان شود، سعی کنید چیزهای اصیل مانند صندلی دسته‌دار چرمی یا یک لامپ رومیزی برنجی را انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید مدرن به نظر برسد، رویه میز و صندلی، را شیشه‌ای انتخاب کنید.

 نور اتاق کنفرانس

یک اتاق کنفرانس باید از نور کافی برخوردار باشد، باید توجه داشت که نور اتاق کنفرانس نباید بیش از حد زیاد باشد. بهترین نور برای یک اتاق کنفرانس، نور طبیعی غیرمستقیم، و نور مصنوعی زرد ( با قابلیت تنظیم روشنایی) است.

دکوراسیون و چیدمان مدرن اتاق کنفرانس

دکوراسیون و چیدمان اتاق کنفرانس

در مواقعی که از سیستمهای تصویری استفاده می گردد باید نور اتاق باید بسیار کم باشد و یا تحت کنترل باشد که بتوان شدت نور را افزایش یا کاهش داد.

آکوستیک

اتاق کنفرانس، اتاق بزرگی است که افراد یکم شرکت در آن گرد هم می‌آیند و در رابطه با مسائل مربوط به شرکت صحبت می کنند، بنابراین لازم است صحبت ها و مطالب کاملا شفاف شنیده شوند و درک گردند و در عین حال به دلیل محرمانه بودن برخی از این صحبت ها صدایی از داخل اتاق خارج نشود. بنابراین، مهندسی آکوستیک در چنین فضایی اهمیت فراوانی دارد. بهتر است از کفپوش ها و دیوارهایی که مجهز به عایق صوت می باشند و صدا را جذب می‌کنند و از خارج شدن صداها جلوگیری می کنند، استفاده نمود.

دکوراسیون و چیدمان مدرن اتاق کنفرانس

دکوراسیون و چیدمان اتاق کنفرانس

وجود سقف کاذب در اتاق کنفرانس ضروری است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


دکوراسیون و دنیای معماری
رفتن به بالا