خانه 5 دکوراسیون آشپزخانه 5 نور پردازی آشپزخانه
نور پردازی آشپزخانه

نور پردازی آشپزخانه

نور پردازی آشپزخانه یکی از عواملی است که تاثیر به سزایی در ایجاد یک آشپزخانه با نشاط و جذاب دارد. در نور پردازی باید به چند نکته از جمله ابعاد آشپزخانه و شرایط ورود نور و سایه ها و وضعیت قرار گیری کابینت ها توجه کرد. می توان در نور پردازی آشپزخانه از آباژور و آویز و نور پردازی سقفی استفاده کرد. نور باید به گونه ای تنظیم شود که محل صرف غذا را روشن کند. محیط آشپزخانه اگر دارای نور مناسب باشد سبب می شود فضا روشن تر و بزرگ تر نشان داده شود پس توجه به نور در داخل یک آشپزخانه از عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی است.

آویز برای نورپردازی آشپزخانه

آویز برای نورپردازی آشپزخانه

در این آشپزخانه برای نور پردازی از آویز های بلند برای روشن کردن فضا استفاده شده است که بسیار در ایجاد فضایی روشن مناسب بوده است. رنگ سفید سبب انعکاس بیشتر این نور شده است و تاثیر آن را بیشتر کرده است. از دیگر عواملی که به آن توجه شده است بررسی وضعیت قرار گیری کابینت های دیواری است که چون دارای ارتفاع بلند هستند بنابراین انتخاب آویز بلند بسیار درست بوده است.

دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از آویز برای نورپردازی

دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از آویز برای نورپردازی

در این آشپزخانه از 3 آویز بلند وهم سطح برای نور پردازی استفاده شده است. نور حاصل از این آویزها محیط به خصوص میز بار را کاملا روشن می کند. این نور باعث زیبایی دو چندان آشپزخانه می شود و به ایجاد محیطی عاری از رخوت کمک می کند. نور ورودی از پنجره ها هم در روشنایی این فضا موثر بوده است و به پر نور تر شدن این محل کمک کرده است. انتخاب آویز نیز با طراحی دکوراسیون آشپزخانه هم سو است.

دکوراسیون آشپزخانه با نورپردازی مناسب توسط آویز

دکوراسیون آشپزخانه با نورپردازی مناسب توسط آویز

در طراحی دکوراسیون این آشپزخانه هم از آویز و هم از نورپردازی سقفی استفاده شده است. نور پردازی های سقفی به چندین دلیل که هم اکنون به آنها اشاره می شود طرفداران خاص خود را دارد. نور حاصل از LED کیفیت خوبی را دارند. عمر طولانی دارند و با دوام هستند نور حاصل از آن ها درخشان است. از طرف دیگر سبب تزئین سقف نیز می شوند. ایرادی که به LED وارد می شود هزینه ای است که برای آن ها باید پرداخت شود. اما از آنجایی که دارای کیفیت بالا و ماندگاری طولانی مدت و نصب آسان هستند استفاده آن ها توصیه می شود. در کنار این نور پردازی سقفی از آویزهای بلند برای روشن تر کردن نقاط کلیدی آشپزخانه استفاده شده است که محیط را روشن و دلنشین می کند.

دکوراسیون آشپزخانه با نورپردازی مناسب

دکوراسیون آشپزخانه با نورپردازی مناسب

در طراحی این آشپزخانه نیز از آویز برای روشن کردن محیط استفاده شده است. نور پردازی متمرکز بر نقطه کلیدی آشپزخانه که در آن غذا سرو می شود و محلی که بیشترین فعالیت های آشپزی صورت می گیرد انجام شده است. نور ملایم ایجاد شده فضای آشپزخانه را برای استراحت و همچنین گذراندن لحظاتی برای صرف غذا و آشپزی دنج و مطلوب کرده است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکوراسیون و دنیای معماری
رفتن به بالا