خانه 5 دکوراسیون داخلی منزل 5 دکوراسیون اتاق کودک 5 چه میز تحریری برای اتاق کودکمان انتخاب کنیم؟
چه میز تحریری برای اتاق کودکمان انتخاب کنیم؟

چه میز تحریری برای اتاق کودکمان انتخاب کنیم؟

اهمیت انتخاب مناسب میز تحریربرای کودک از آن جهت است که علاوه بر تاثیرات آن بر سلامت جسمانی وی بر سلامت روانی و زیبایی محیطی نیزاثرگذار است. برای آن که ایده های حرفه ای و پیشنهادهای کاربردی به شما بدهیم باید ابتدا توجه شما را به چند نکته جلب نماییم. کودکان زمان زیادی را در اتاق خود سپری می کنند و نوع طراحی اتاق کودکان و تاثیر این طراحی برای رشد و پرورش شخصیت آن ها از عواملی است که باید به آن ها توجه کرد. قسمتی ازاتاق که برای مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد باید راحت و مناسب و خوش نما باشد. میز کامپیوتر و میز تحریر مناسب و با طراحی ارگونومیک بر روی کودکان تاثیر می گذارد و طراحی به گونه ای باشد که برای سلامتی کودک نیز باید مناسب باشد. میزهای کامپیوتر و میز تحریر باید به شکلی طراحی شوند که برای فعالیت های که کودک انجام می دهد مناسب باشد. ارتفاع میز باید مناسب با قد کودک باشد. پزشکان پیشنهاد داده اند که میز تحریر باید هم ارتفاع با دستان کودک درحالت ایستاده باشند. فاصله قرار گیری و وضعیت نشستن کودک نیز باید به شکلی باشد که کودک متمایل به سمت راست باشد و فاصله بین میز تحریر و ززانو باید 10_15 باشد.  برای آن که کودک بتواند به راحتی به انجام تکالیف خود بپردازد دستی که از آن برای نوشتن استفاده می کند باید آزادی عمل داشته باشد از این رو توجه به این نکته نیز در انتخاب میز و صندلی مهم است. یک میز تحریر خوب فضایی را در قسمت چپ و برای راحتی کودک فراهم نماید. برای چراغ مطالعه و کتاب هایی که کودک از آن ها استفاده می کند باید در قسمت چپ میز تحریر قرار بگیرد(برای کودکان راست دست) .
برای کودکان چپ دست چراغ مطالع در سمت راست و فضای آزادی برای حرکت دست در سمت چپ ایجاد می شود.

دکوراسیون اتاق خواب با میز تحریر چوبی

دکوراسیون اتاق خواب با میز تحریر چوبی

در این طراحی برای دکوراسیون اتاق خواب کودک میز تحریر کودک از چوب استفاده شده است و ترکیب رنگی سفید نیز به زیبایی این میز افزوده است. همان طور که گفته شد برای کودکان راست دست باید چراغ مطالعه در سمت چپ قرار بگیرد. بر روی میز کمد هایی طراحی شده است تا کودک بتواند وسایل و کتاب های خود را درون آن قرار دهد و به این شکل از آشفتگی میز تحریر نیز کاسته می شود.

دکوراسیون اتاق کودک با فضای مطالعه مناسب

دکوراسیون اتاق کودک با فضای مطالعه مناسب

برای دکوراسیون این اتاق نیز طراحی زیبایی برای میز تحریر کودک انجام گرفته شده است . تمامه عناصر که باید برای یک میز تحریر رعایت شود به شکلی درست اجرا شده است در زیر میز نیز کشوهایی برای قرار دادن کتاب و آن چه کودک از آن ها استفاده می کند ایجاد شده است. یک تابلو نیز در روبروی محل نشستن کودک نصب شده است تا فضای مطالعه را دلپذیر نماید.

دکوراسیون اتاق کودک با محیطی مناسب برای مطالعه

دکوراسیون اتاق کودک با محیطی مناسب برای مطالعه

در این طراحی دکوراسیون نیز برای میز تحریر ایده ای زیبا در مقابل چشمان کودک اجرا شده است تا محیط را مناسب برای انجام فعالیت های کودک نماید. قفسه هایی نیز برای این فضا ایجاد شده است که کتاب و سایر موارد که کودک در هنگام مطالعه از آن ها استفاده می کند را در آن جا قرار بدهد. طراحی دیوار نیز به کودک کمک می کند تا از محیط لذت ببرد.

میز تحریر دو نفره برای اتاق کودک

میز تحریر دو نفره برای اتاق کودک

شکلی از طراحی برای میز تحریر کودک را مشاهده می کنید که بسیار زیبا اجرا شده است برای طراحی این میز مطالعه برای کودکان به بهترین شکل از فضا استفاده شده است تا کودکان بتوانند در کنار یک دیگر به انجام تکالیف خود بپردازند. قفسه هایی برای قرار دادن لوازم و کتاب های کودک ایجاد شده است که در هنگام مطالعه  بتوانند به آن ها به راحتی دسترسی داشته باشدند. سبد هایی نیز بر روی آن نصب شده است تا به بهترین نحو از فضا استفاده شود و کودک دچار نگرانی برای کمبود جا نباشد.

دکوراسیون اتاق کودک با میز تحریر نورگیر

دکوراسیون اتاق کودک با میز تحریر نورگیر

در طراحی این دکوراسیون نیز بسیار زیبا و کاربردی از فضا برای ایجاد محیطی برای مطالعه کودک استفاده شده است. این میز تحریر بزرگ به شکلی هوشمندانه در کنارر نور طبیعی اجرا شده است و به کودک کمک می کند تا در کمال راحتی و با آرامش به انجام تکالیف مدرسه خود بپردازد . نوع چیدمان به شکلی نیست که تمرکز کودک را از انجام آن چه که به آن مشغول است از بین ببرد.

میز تحریر طراحی شده برای کودکان چپ دست

میز تحریر طراحی شده برای کودکان چپ دست

نمونه ای دیگر از طراحی میز تحریر را برای اتاق خواب کودک مشاهده می کنید. این میز برای یک کودک چپ دست انجام گرفته است و در آن سعی شده است که فضای کافی برای وی فراهم باشد. چراغ مطالعه برای کودکان چپ دست در جهت مخالف و در قسمت راست کودک قرار می گیرد.

دکوراسیون اتاق کودک با میز تحریر و فضایی دلنشین

دکوراسیون اتاق کودک با میز تحریر و فضایی دلنشین

در این طراحی زیبا نیز برای ایجاد محیطی جذاب برای کودک در روبروی محل نشستن کودک طراحی جالبی صورت گرفته است تا از ایجاد حس خستگی و رخوت در کودک جلو گیری کند این طراحی با سنگ های قالبی و ترکیب پدیری با دیگر عناصری که در اتاق صورت گرفته است این اتاق را زیبا و دلنشین کرده است. محل قرار گیری میز نیز مناسب است و نور طبیعی نیز به میز می تابد اما با این حال از چراغ مطالعه برای ایجاد نور استفاده شده است.

دکوراسیون اتاق خواب با بهره گیری از نور طبیعی برای مطالعه

دکوراسیون اتاق خواب با بهره گیری از نور طبیعی برای مطالعه

برای دکوراسیون این اتاق خواب نیز طراحی زیرکانه ی برای استفاده بهتر از نور صورت گرفته است به این صورت که هم برای محیط خواب و هم میز تحریر این امکان فراهم شده است که از نور طبیعی استاده شود. در کنار آن نیز یک قفسه برای قرار گرفتن وسایل مورد نیاز کودک که در هنگام مطالعه دسترسی آسان تریی داشته باشد ایجاد شده است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکوراسیون و دنیای معماری
رفتن به بالا