انواع تختخواب

انواع تختخواب

تختخواب از جمله وسایلی است که امروز در اکثرخانه ها دیده می شود و جز لوازم ضروری خانه به حساب می آید. تخت های دو نفره‏، تختخواب های تاشو و بادی، تختخواب کودک و نوزاد از انواع تختخواب هستند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. بهتر است در انتخاب تختخواب به راحتی و استاندارد بودن آن بیشتر از دیگر ویژگی ها توجه شود تا دچار کمر درد نشویم.اگر قرار است جعبه ها و چمدان های اضافی خود را زیر تخت جا دهیم بهتر است از رو تختی های بلند استفاده کنیم تا فضای اتاق شلوغ به نظر نیاید.

انتخاب تخت خواب

تخت خواب

اتاق خواب یکی از خصوصی ترین فضاهای خانه است بنابراین چیدمان آن بیشتر باید مطابق با سلیقه و روحیه صاحب اتاق باشد. هر چند توجه به نکاتی مانند اندازه تخت، رنگ و مدل آن به زیبایی اتاق می افزاید. باید مدل تختخواب را بنابر چیدمان کلی اتاق انتخاب کرد.مثلا برای اتاق هایی با دکوراسیون اشرافی از تخت خواب های منبت کاری شده استفاده می شود و برای اتاق هایی با چیدمان ساده از تختخواب های ساده استفاده می شود. به کار گیری یک میز عسلی کوچک یا کتابخانه و قفسه ای کوچک در کنار تختخواب هم کاربردی است . هم فضا را زیباتر می کند.

دکوراسیون اشرافی اتاق خواب

تحت خواب اشرافی

برای کودکان و نوزادان باید تختخواب هایی مناسب سنشان استفاده کرد. معمولا برای کودکان و نوزادان زیر هفت سال از تخت خواب های حفاظ دار استفاده می شود. این تختخواب ها هم امنیت کودکان را حفظ می کند و هم این حس امنیت را به آنها القا می کند. رنگ تختخواب کودکان باید مانند وسایل دیگرشان  از میان رنگ های شاد انتخاب شود تا فضای اتاق آنها را سر زنده نشان دهد. معمولا تختخواب کودکان را با چند عروسک تزیین می کنند.

تختخواب نوزاد

تختخواب کودک

تختخواب های تاشو یکی از انواع تخت خواب هایی است که به کمک اتاق هایی با فضای کم می آید تا  در کمترین فضا بیشترین وسیله را جا دهد. این تخت خواب ها به صورت افقی یا عمودی  باز می شوند و بیشتر برای اتاق مهمان کارایی دارند. این تختخواب ها  به راحتی جمع می شوند و بعضی از آنها دو کاره هستند می توان از آنها به عنوان کاناپه، میز و یا حتی قفسه کتاب استفاده کرد. تخت خواب تاشو برای خانه هاییکه فضای کمی دارند بهترین انتخاب است.

تخت خواب تاشو

تخت خواب تاشو

تختخواب بادی هم از انواع دیگر تختخواب است که مزایای فراوانی نسبت به تختخواب های چوبی و بزرگ کلاسیک خصوصا تختخواب های سلطنتی که که فضای زیادی را اشغال می کنند دارد. نیاز به تشک ندارد، حجم کمی دارد و به راحتی قابل حمل است. تختخواب های بادی خود انواع مختلفی دارد.تخت های بادی ساده، تخت های بادی الیاف دار،تخت های بادی فرمدار، تخت های بادی خوشخواب و تخت های بادی طرحدار از انواع این تخت خواب ها هستند.

تختخواب بادی

تشک بادی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکوراسیون و دنیای معماری
رفتن به بالا