خانه 5 مبلمان 5 اصول انتخاب و طراحی مبلمان رستوران
اصول انتخاب و طراحی مبلمان رستوران

اصول انتخاب و طراحی مبلمان رستوران

امروزه رستوران ها از جمله مکان های پررفت وآمد و طبعا پر در آمد محسوب می شوند. از این سو رقابت در میان آنها بسیار تنگاتنگ است. یک رستوران موفق، علاوه بر غذای خوب باید دکوراسیونی زیبا، مناسب و مشتری پسند نیز داشته باشد. چرا که در نگاه اول این ظاهر است که توجه فرد را جلب می کند. در دکوراسیون فضای رستوران ها مبلمان ها از اهمیت خاصی برخوردارند که درانتخاب آنها علاوه بر رنگ وجنس، به راحتی و سپس چینش آنها نیز باید توجه کرد.

دکوراسیون رستوران با مبلمان استیل

دکوراسیون رستوران با مبلمان استیل

در این تصویر رستورانی لوکس با مبلمانی از جنس استیل را مشاهده می کنید.استفاده از رنگ سفید در روکش مبلمان و همچنین دیوارها در کنار جنس استیل مبلمان، زیبایی خیره کننده ای به وجود آورده و باعث انعکاس بیشتر نور و افزایش روشنایی فضای رستوران میشود. علاوه بر آن چینش مبل ها به گونه ایست که در عین یکپارچگی به خوبی از یکدیگر مجزا هستند.

دکوراسیون رستوران با مبلمان راحتی

دکوراسیون رستوران با مبلمان راحتی

در این تصویر مبلمان هایی به رنگ سفید در کنار رنگ سبز فضایی دلنشین را به وجود آورده و احساس آرامش و پاکی را به فرد القا می کند. انتخاب مناسب مبلمان و نحوه چینش آنها باعث شده تا از فضای رستوران به طور مفید و با حداکثر  بهره وری  استفاده شود. طراحی مبلمان نیز به گونه ایست که افراد فضای کافی برای نشستن در کنار یکدیگر را دارند.

دکوراسیون رستوران با مبلمان و صندلی چوبی

دکوراسیون رستوران با مبلمان و صندلی چوبی

در تصویر بالا اولین چیزی که نظر بیننده را به خود جلب میکند رنگ آبی مبلمان و هماهنگی هنرمندانه آنها با صندلی های چوبیست. استفاده از این دو رنگ در کنار هم هر چیدمان ساده ای را زیبا و جذاب تر می کند. استفاده از مبل هایی با تکیه گاه بلند در کنار دیوار بسیار مناسب و بجاست. قرار دادن صندلی در مقابل مبلمان باعث شده تا فضای کمتری را به خود اختصاص دهند.

دکوراسیون رستوران با مبلمان مدرن و شیک

دکوراسیون رستوران با مبلمان مدرن و شیک

ساختار منظم و هندسی مبلمان در این تصویر فضایی مدرن را به وجود آورده است.  ارتفاع مناسب مبلمان و میز ها نظم رستوران را دو چندان کرده است. استفاده از رنگ های قهوه ای، شیری و سفید در کنار هم تعادل قابل تحسینی را ایجاد کرده، هم چنین حس امنیت و اتکا را در مشتری القا می کند.

مبلمان رستوران

دکوراسیون رستوران با استفاده از مبلمان های منحصربه فرد و زیبا

منحصر به فرد بودن از رموز موفقیت طراحی دکوراسیون است ,که به وضوح در تصویر بالا دیده می شود. طراحی مدرن و خلاق مبلمان، آن را برای هر نوع فضا، (از جمله فضای کوچک و محدود) مناسب کرده است که در عین زیبایی و سادگی، نظر ها را به خود جلب می کند. گفتنیست که تعادل رنگ ها در این مبلمان در زیبایی آن تاثیر بسزایی داشته است.

دکوراسیون رستوران با استفاده از رنگ های گرم

دکوراسیون رستوران با استفاده از رنگ های گرم

استفاده از رنگ های گرم در طراحی دکوراسیون رستوران ها باعث ایجاد هیجان و افزایش اشتها میشود. همخوانی رنگ مبلمان با کف پوش و همچنین کاغذ دیواری ها در این تصویر به راحتی قابل تشخیص است.
استفاده از نورپردازی مناسب می تواند از تیرگی فضای رستوران بکاهد.

مبلمان مدرن رستوران

مبلمان مدرن رستوران

مبلمان هایی با طراحی مدرن می توانند انتخاب های خوبی برای دکوراسیون رستوران ها باشند.این دسته از مبلمان علاوه بر زیبا بودن راحت نیز هستند.
به دنبال انتخاب رنگ های تیره در مبلمان ها حتما به فکر نورپردازی مناسب هم باشید. در تصویر بالا نوری که از بیرون وارد رستوران می شود کمک شایانی در امر نور پردازی می کند.

نویسنده: شادی زمانی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکوراسیون و دنیای معماری
رفتن به بالا